Saç buklelerini test etmek için TA.XTplus Texture Analyzer’ı kullanıyor. Örnek olarak, kişisel bakım ürünlerinin saçın fiziksel özellikleri üzerindeki etkinliği, yumuşaklık göstergesi olarak kullanılan bir saç demetinin bükülme kuvveti ile değerlendirilir. Çeşitli saç tedavilerinin uygulanmasından önceki ve sonraki sonuçlar karşılaştırılarak farklı saç tipleri test edilir.

Test için, saç örnekleri iki demete bölünür – biri muameleden geçecek, ikincisi kontrol olarak kullanılacak. Her numune için on adet üç noktalı eğme testinden oluşan bir çevrimden ortalama bir eğilme kuvveti hesaplanır. Bu tür araştırmalar, saç ağartmasını takiben oksidasyonun yanı sıra artan çevresel nem seviyelerinin ölçülebilir bükülme kuvveti üzerinde önemli bir etkiye sahip olduğunu, özellikle de hasarlı saç söz konusu olduğunda saç yumuşaklığının bir göstergesi olduğunu ortaya koymasına yardımcı olur. Aynı zamanda yeni yumuşatıcı bileşenler içeren saç kremi formülasyonlarının etkinliğini de gösterir.

Test, üreticilerin saç yumuşaklığını hızlı, objektif ve tekrarlanabilir bir şekilde değerlendirmesini, ürünlerinin performansını optimize etmesini ve ikna edici güzellik iddialarını doğrulamasını sağladı.

Sizlerde bu testleri yapmak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Fiyat Teklifi İsteyiniz